Kirlenen halıları yıkayan bir şirketin kalitesi, bilgili ve tecrübeli personel kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla tespit edilir. Temizlikte titiz birisi olarak eğer, yeterince kaliteli olmayan neticelerle karşılaşmaktan endişeliyseniz; yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasına iş yaptırırken bir kısım önemli şartları araştırmanız gerekiyor.

Yeterli iş tecrübesi olan bir kilim ve halı yıkama şirketinin kaliteli neticelere ulaşabilmesi noktasında gerekli şartlardan biri de leke çıkarıcıların farklı halılara hangi metodlarla uygulama yapılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Zaten bilinmelidir ki, markası belli olan bir halı yıkama şampuanı kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini direkt olarak belirler. Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları elle yahut bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkama işinin sonucunu önemli ölçüde etkiler. Kaldı ki kaliteli bir neticeye varmak için ciddi arındırma gücü olan halı yıkama şampuanları kullanmak gerekmektedir. Son zamanlarda kullandığımız bantlı sistemler ve bunun yanında güçlü deterjanlar işimizin gereğini en az riskle sürdürmemize imkan veriyor. Bu vesileyle eskiden beri Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak bunun bilincindeyiz ki, piyasada bulunan en iyi ekipmanları kullanmaya gayret ediyoruz.

Özellikle söylemek gerekir ki yolluk ve halıları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için bilinmesi gereken şey, halıların yıkattırılacağı kuruluşun lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda yeterli beceriye sahip bir halı yıkama şirketi olmasının gerekliliğidir. Yıkandıktan sonra halıların istenen sürede kurutulmasında otomatik bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin sorunsuz halledilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinden çıkan halılar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerden arınma tam olarak bu yolla sağlanır. Yüzde yüz kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için sonuç masasına alınır ve bu noktada halıların son kontrolü ile beraber ambalaj çalışmaları yapılır. Ambalaj işlemleri de sonuçlanan halı ve kilimler sahiplerine göre bir araya getirilecek biçimde gruplara ayrılıp, servis birimine aktarılır ve söylendiği saatler içinde halı ve kilimler teslimat noktasına dağıtılır.

Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne taşınan yıkanacak halılar öncelikle dokuma türleri göz önüne alınarak bölümlere ayrılır çünkü her halı aynı makinede yıkama yapılamaz. Bu iş te diğer sanayi işlerinde olduğu gibi gelişen endüstriden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri temizliğin kalitesini gözle görülür oranda üst seviyelere çıkarmıştır. Değişen koşullarla birlikte son dönemde değişik iki halı yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu yöntemlerden birisi elle yıkama şeklinde adlandırılan sistem, ikincisi de tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre pek çok yararı gündeme gelir ki, bu yararlardan en önemlisi belki de daha titiz bir yıkama yapılmasıdır.

Bu işte öncelikli aşama halı toplama servisinin randevulaşılan sürede adresinizde bulunmasıdır ve bu iş için ek bir para alınmamalıdır. Bize göre özverili bir halı yıkama firması kesin olarak istenen sürede verilen adreste olur. Siz de hijyene değer veren biriyseniz iyi deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını tercih etmek durumundasınız.

Yıkanması gereken halıların temizlenmesinden istenen başarılı neticeyi kazanmak için özveri gerektiren özel koşulların sağlanması gereklidir.