Etimesgut hijyenik halı ve kilim yıkamaya yolluk ve halıları eski sistemle yahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ancak kullanılan deterjanların kalitesi, bu işin başarı oranını direkt manada değiştirmektedir. Zira beklenen neticeyi elde etmek için bakterileri temizleyebilen halı yıkama şampuanları uygulamak çok önemlidir. Yıkama işleri de diğer iş alanlarındaki gibi teknolojik gelişmelerden fayda görmüş bir iş alanıdır ki, mühendislik alanındaki yeni teknolojik imkanlar temizliğin kalitesini gerçek anlamda üst seviyelere taşımıştır.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki yolluk ve halıları yıkatırken nitelikli bir yıkama için her şeyden önce dikkat edilecek şey, halılarımızı teslim edeceğimiz kuruluşun hijyenik yıkamada beceri kazanmış bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasındaki mecburiyettir. Şayet hijyen kalitesine gereken önemi veren biri iseniz iyi şampuanları kullanan halı yıkama firmalarını seçmek durumundasınız. Yıkama işlemlerinde ilk adım, servis aracının istenen zaman diliminde halıları teslim almasıdır ve bu işlem ile ilgili artı bir para istenmemelidir. Her halükarda memnun kalmayı umacağınız bir yıkama işletmesi muhakkak söz verdiği sürede halıları almaya gelir.

Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama bölümüne nakledilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan iplik özellikleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü, farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı malzemelerle yıkanamamaktadır. Yıkandıktan sonra halıların hedeflenen sürede kurutulmasında özel bir sıkma makinesinden yardım almak bu işin sorunsuz olması için büyük önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkan halılar asılmaya gereksinim duyar ki bakterilerden arınma bir tek bu şartla sağlanır. Yeterli oranda kuruması gerçekleşen halılar son kontrollerin yapılması için denetim alanına getirilir ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber paket işlemleri yapılır. Ambalaj ve parfümleme aşamaları da neticelenen halı ve kilimler her etikete göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, sevkiyat bölümüne verilir ve söz verilen zaman içerisinde halılar müşterilere dağıtılır.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son senelerde iki çeşit halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birincisi meç aracılığı ile yıkama olarak anılan teknik, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama türüdür. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkamanın önceki sisteme göre pek çok faydası listelenebilir ki, bunlar arasında en mühimi belki de personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Halı ve kilim yıkamada kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber gelişmiş leke çıkarıcılar mesleğimizi en iyi şekilde sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu nedenle eskiden beri Etimesgut halı yıkama firması olarak bunun farkındayız ki, yıkamada en çok kabul gören makine modellerini kullanarak işimizi yapıyoruz. İşini bilen bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek sonuçlar çıkarabilmesi için belki de en önemli kurallardan birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin farklı halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağını tespit etmektir. Çünkü kesin olarak bilinir ki tse belgeli bir deterjan kullanabilmek halı yıkamanın kalitesini belirleyici özelliktedir.

Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisi iseniz ve eğer, sürpriz neticelerle karşı karşıya kalmaktan endişeleniyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız halı firmasını seçmeden evvel bir takım detayları bilmelisiniz. Yoğun kullanılan halıların temizlenmesinden hedeflenen başarılı neticeyi sağlamak için tecrübe gerektiren bazı şartları sağlamak gerekliliktir.

Yıkama yapacak bir firmanın kalitesi, disiplinli personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılır.