Halı temizliğinde titiz bilinçli bir müşteri olarak eğer, düşük kaliteli durumlarla karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasıyla seçerken bir takım detayları bilmelisiniz. Makine şagi ya da yün halıların temizlenmesinden istenen sağlıklı neticeyi elde etmek için tecrübe gerektiren özel şartları yerine getirmek gerekliliktir.

Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama alanına taşınan halı ve kilimler, karışmaması için dokuma özelliklerine bakılarak bölümlere ayrılır zira her halı aynı deterjanlarla yıkanamaz. Yeterince deneyimli bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin başarılı sonuçlar ortaya koyabilmesi için önemli hususlardan bir tanesi de leke çıkarıcıların çeşitli halılara hangi tekniklerle uygulanacağı konusunu bilmektir. Bu anlamda kesin olarak bilinir ki kalite standartları üst seviyede olan bir şampuan kullanıyor olmak bu işin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Yıkaması tamamlanmış halıların istenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde özel bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurutmanın problemsiz halledilmesi için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama bir tek bu koşulla sağlanır. Yeterli miktarda kurumuş olan halılar kontrol maksadıyla kontrol kısmına sevk olunur ve bu alanda leke kontrolleri ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Tüm detaylı kontrol işleri de tamamlanan halı ve kilimler her adrese göre bir sıralama sağlanacak biçimde ayrıştırılıp, sevkiyat bölümüne aktarılır ve böylece önceden anlaşılan gün ve saatte halılar teslimat noktasına teslim edilir.

Etimesgut antibakteriyel halı yıkamaya halıları manuel olarak veyahut otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkama işinin kalitesini direkt olarak belirleyicidir. Halıların yıkanmasında kaliteli sonuçlara ulaşmak için temizleme gücü yüksek deterjanlar kullanmak büyük öneme sahiptir. Yıkama işlemlerinde ilk aşama halı yıkama servisinin söylenilen saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve servis ile alakalı artı bir para alınmamalıdır. Her halükarda memnun kalmayı umacağınız bir halı temizleme kuruluşu mutlaka söylediği saat aralığında alacaktır halılarınızı.

Yıkamada kullandığımız yeni makineler ve ilaveten özel üretim leke çıkarıcılar bu işleri en az hatayla yapmamıza imkan sağlıyor. Bu vesileyle her zaman Etimesgut halı ve yolluk yıkama firması olarak bu durumun bilincindeyiz ki, yıkama uygulamalarımızda en yüksek kalitedeki makineleri kullanarak yıkama yapıyoruz. Halı yıkamacılık ta benzer iş alanlarındaki gibi teknolojik gelişmelerden fayda sağlamış bir sektördür ki, özellikle son dönemdeki yenilikler yıkamanın kalitesini gerçekten çok üst düzeye taşımıştır. Tekrar etmekte fayda var ki halıları yıkatırken iyi bir yıkama için her şeyden önce göz önünde bulundurulması gereken şey, halılarımızı teslim edeceğimiz firmanın lekelerle mücadelede özverili bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasındaki zaruriyettir.

Halılarımızı yıkayacak bir şirketin kalite standartı, tecrübeli eleman kadrosu ve elinde bulundurduğu deterjanların kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülebilir. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda iki çeşit halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi manuel yıkama şeklinde isimlendirilen sistem, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama metodudur. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işlemlerinin elle yıkamaya göre bir çok faydası gözlemlenir ki, bunlardan en fazla önemli olanı her halde halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Bu işlerde hijyen kalitesine azami derecede önem veren bir kimse iseniz yüksek düzeyde kaliteli deterjanlarla çalışan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmeniz gerekir.