Etimesgut Alsancak Mahallesine halı yıkama hizmetleri veriyoruz. İletişim için 0312 226 30 29 nolu hattımızı arayınız.

Halı yıkama sanayisi de benzer sektörlerde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden olumlu etki almış bir sektördür ve sanayi alanındaki yeni teknolojik imkanlar işin kalitesini ciddi manada üst düzeye yükseltmiştir. Bir halının yıkanmasından istenen sağlıklı sonucu almak için uzmanlık gerektiren özel koşulları yerine getirmek gerekliliktir.

Etimesgut halı ve kilim yıkamaya halıları eski usullerle veya bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanmak, bu işin başarısını hatırı sayılır derecede belirleyicidir. Kaldı ki başarılı bir neticeye varmak için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak fazlaca önemlidir. Hijyen kazandırmada kullanılan yeni makineler ve buna ek olarak üstün özellikli sarf malzemeleri yıkamayı kusursuz bir şekilde sürdürmemize imkan sağlıyor. Bundan ötürü senelerdir Etimesgut halı ve kilim yıkama firması olarak bu kritik noktanın farkındayız ki, uygulamalarımızda en güçlü makine modellerini kullanmaya devam ediyoruz. Hijyenden ödün vermeyen birisiyseniz ve eğer, yetersiz durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz, halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel bir takım kuralları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Teknolojinin geldiği noktada son senelerde iki ayrı yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birisi meç kullanarak yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle sürdürülen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre bir çok yararı gösterilebilir ki, bunların içinde en önemlisi sanıyorum yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Kirlenen halıları yıkayan bir firmanın ortaya koyduğu kalite, tecrübe sahibi eleman kadrosu ve bununla beraber, kullandığı deterjanların kalitesiyle anlaşılır.

Yıkanan halıların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında özel bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurutmanın sorunsuz olması için oldukça önemlidir. Santrifüj makinesinden çıkan halılar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki güneşle dezenfeksiyon bir tek bu koşulla sağlanabilir. Yeterli oranda kuruması gerçekleşen halılar kontrol işlemleri için son kontrol masasına sevk edilir ve bu kısımda leke kontrolleri ile birlikte paket ve parfümleme uygulamaları yapılır. Tüm detaylı işlemleri de tamamlanan halılar adreslere göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrıştırılıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ve böylece belirlenen saatler içinde halı ve yolluklar teslimat noktasına verilir. Tecrübeler ortaya koyuyor ki halıları yıkatırken iyi bir yıkama için temel şart olarak dikkat edilecek şey, halıların yıkattırılacağı şirketin yıkama ve leke çıkarmada deneyimli bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki mecburiyettir. İşinde tecrübe kazanmış bir kilim ve halı yıkama fabrikasının başarılı bir sonuç çıkarabilmesi noktasında gerçekten önemli hususlardan birisi de ağartıcı maddelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi yöntemlerle kullanılacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Zira kabul etmek gerekir ki kalitesi kanıtlanmış bir deterjan kullanabilmek halı ve kilim yıkamanın kalitesini doğrudan belirleyicidir.

Halıların yıkanması işinde birinci aşama, ücretsiz servisin söz verdiği süre içerisinde halıları almasıdır ve bu iş için fazladan bir ücret alınmamalıdır. Bu anlamda memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama ve overlok kuruluşu mutlaka beklenen saat aralığında halıları alır. Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama bandına getirilen yıkanacak halılar önce dokuma türlerine bakılarak ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı makine ve deterjanla yıkanmamalıdır.

Halı yıkamada kaliteye gereken önemi veren biri iseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlarla çalışan halı yıkama fabrikalarını seçmek zorundasınız.