Teknolojik gelişmelerle birlikte son yıllarda bir birinden farklı iki halı yıkama sistemi geliştirilmiştir ki, bu metotlardan birincisi elle yıkama şeklinde tabir edilen yöntem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürdüğümüz yıkama işinin önceki sisteme göre bir sürü yararı bulunur ve bu yararlardan en dikkat çekicisi belki de daha detaylı yıkamadır. Halılarımızı yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, disiplinli bir ekip ve bununla birlikte uygulamada kullandığı deterjanların kalite standartlarına uygunluğu ile tespit edilir.

Halı yıkama da piyasadaki diğer sanayi sektörlerindeki gibi teknolojik gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki yeni uygulamalar işin kalite standartını ciddi manada üst seviyelere yükseltmiştir. İşin inceliklerine hakim bir halı yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde işler çıkarabilmesi için belki de en önemli kurallardan birisi de halı yıkama deterjanlarının farklı özelliklerdeki halılara ne tür usullerle uygulama yapılacağının bilinmesidir. Bu manada kabul edilmelidir ki kaliteli bir şampuan kullanabilmek temizlikle alakalı işlerin kalitesini çok etkiler. Eryaman halı yıkama personelince yıkama alanına alınan halı ve kilimler, bir an evvel iplik özelliklerine göre farklı bölümlere ayrılır zira farklı özellikteki halılar aynı deterjanlarla yıkanamaz.

Yıkama işlemlerinde öncelikli aşama, servis aracının belirlenen saatler arasında halıları teslim almasıdır ve bu iş ile ilgili ekstra bir para talep edilmemelidir. Bu manada iyi bir halı yıkama fabrikası kesinlikle belirtilen saat aralığında almaya gelir halıları. Şayet yüksek kaliteye özen gösteren biriyseniz markası belli olan leke gidericileri kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmeniz gerekir.

Sık sık kirlenen halıların yıkama işleminden istenen kaliteli neticeyi elde etmek için özen gerektiren bir dizi şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eryaman otomatik sistem halı ve yolluk yıkamaya halıları eski usulle yahut ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkama işinin başarısını önemli oranda etkileyen bir özelliktedir. Temizlik işlerinde beklenen neticeye ulaşmak için bakterileri temizleyebilen temizlik malzemeleri ile yıkama yapmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Bu sayede kullanılan yeni makineler ve buna ek olarak üstün vasıflı sarf malzemeleri bu işleri kusursuz biçimde sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu nedenle senelerdir Eryaman kilim ve halı yıkama şirketi olarak bu ayrıntının bilincindeyiz ve fabrikamızda en başarılı makine sistemlerini kullanma eğilimindeyiz.

Özellikle söylemek gerekir ki halıları yıkatırken kalite için her şeyden önce özen gösterilmesi gereken konu, halıların yıkattırılacağı işletmenin hijyenik yıkamada profesyonellik kazanmış bir yıkama işletmesi olması gerektiğidir. Temizlikten ödün vermeyen birisiyseniz ve eğer, yetersiz sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan tedirginlik duyuyorsanız; yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına karar vermeden önce bir takım kuralları araştırmalısınız.

Halı ve yollukların çabuk bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın hedeflenen başarıya ulaşması için büyük önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması tam manasıyla bu sayede sağlanır. Gün ışığında kuruyan halı ve yolluklar son kontroller için son denetim kısmına sevk olunur ve bu noktada halıların son kontrolü ile birlikte poşetleme işleri yapılır. Poşetleme işlemleri tamamlanan halı ve kilimler her etikete göre bir sıralama yapılacak şekilde düzenlenip, servis personeline yönlendirilir ve böylece beklenen zaman diliminde halılar ve yolluklar müşterilere dağıtılır.

Kilim ve halı yıkamada ilk aşama firma aracının söz verdiği zamanda halıları teslim almasıdır ki bu iş ile alakalı artı bir bedel talep edilmemelidir. Zaten iyi bir temizlik kuruluşu özellikle söz verilen saatte halıları almaya gelir. Eryaman halı yıkama personeli tarafından yıkama mekanına getirilmiş olan halı ve kilimler, ...
Eryaman Tunahan Mahallesi bölgesinden halı yıkama ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişim kurunuz. Özellikle kullandığımız otomatik makineler ve buna ek olarak gelişmiş leke çıkarıcılar mesleğimizi neredeyse sıfır hatayla uygulamamıza olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı eskiden beri Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu detayın farkındayız ve yıkama işlemlerimizde en iyi ...
Uzun süredir bu işi yapan bir halı yıkama işletmesinin yüksek kalitede sonuçlar ortaya koyabilmesi için önemli şartlardan biri de leke çıkarıcı sarf malzemelerin çeşitli halılara ne tür yöntemlerle kullanılacağı konusunu bilmektir. Bu anlamda tahmin edebileceğiniz gibi, iyi bir deterjan kullanmak halı ve kilim yıkamanın sonucunu belirleyici özelliktedir. Eryaman ...