Batıkent halı yıkama personeli tarafından yıkama yapılacak yere getirilmiş olan halı ve kilimler bir birine karışmadan dokuma özelliklerine göre yıkamaya hazır hale getirilir çünkü tüm halılar aynı teknikle yıkanamaz. Yıkamada kullanmaya başladığımız makineler ve buna ek olarak özel üretim sarf malzemeleri işimizin gereğini neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize imkan veriyor. Bu anlamda bizler de Batıkent halı yıkama fabrikası olarak bunun bilincindeyiz ve halıların yıkanmasında kalitesiyle bilinen otomatik makineleri kullanma gayretindeyiz.

Yıkandıktan sonra halıların çabucak kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak bu işin beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Santrifüj makinesinde suyundan arındırılan halılar güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu sayede sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla son denetim alanına getirilir ve bu bölümde halıların son kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme işlemleri yapılır. Paketleme ve parfümleme işlemleri de nihayete eren halılar mahallelere göre bir araya getirilecek şekilde ayrılıp, servis çalışanlarına gönderilir ve böylece söylendiği saatler içinde halılar teslimat adresine teslim edilir. Şayet kaliteye gereken önemi veren biriyseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini tercih edin. Salon ve oda halılarının yıkama işleminden hedeflenen hijyenik sonucu elde etmek için tecrübe gerektiren kimi kurallara uymak gerekliliktir.

Halılarımızı yıkayacak bir şirketin yıkama kalitesi, özenli çalışan bir ekip ve bununla birlikte, kullandığı makinelerin kalitesiyle anlaşılır. Yıkamada birinci aşama halı yıkama servisinin söylenilen saatler içinde halıları almak için gelmesidir ve bu iş için herhangi bir ücret verilmemelidir. Kaldı ki disiplinli bir temizlik kuruluşu aşağı yukarı vaat ettiği saatte verdiğiniz adrese gelir.

Batıkent deneyimli yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları eski sistem ya da otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz fakat deterjan kalitesi, yıkamanın kalite oranını tamamen belirlemektedir. Kaldı ki, beklenen sonuca varmak için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak gerekmektedir. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki ayrı halı yıkama yöntemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi manuel yıkama şeklinde bilinen yöntem, diğeri ise otomatik makinelerle icra edilen yıkama sistemidir. Bantlı halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre bir sürü yararı vardır ve bunlardan en önemli olanı belki de yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Temizliğe önem veren bilinçli bir tüketici olarak eğer, gerekli beklentiyi karşılamayan bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan çekiniyorsanız; yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı verirken, bazı önemli konuları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Gerekli tecrübeye sahip bir halı ve kilim yıkama işletmesinin hijyen kalitesi yüksek bir netice alabilmesi için belki de en önemli aşamalardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara hangi tekniklerle kullanılacağını bilmektir. Çünkü hepimizin bildiği gibi, piyasada tutulan bir halı yıkama deterjanı kullanabilmek yıkama işlerinin kalitesini etkileyici özelliktedir. Bu sektör de öteki sanayi işlerindeki gibi ilerleyen teknolojiden pozitif etki almış bir iştir ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri bu işin kalite standartını ciddi anlamda üst seviyelere çıkarmıştır.

Belirtmekte fayda var ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için ilk önce önem verilmesi gereken konu, yıkama işini vereceğimiz firmanın yıkama ve leke çıkarmada profesyonellik kazanmış bir temizlik kuruluşu olmasındaki zaruriyettir.

Kilim ve halı yıkamada öncelikli aşama, halı toplama aracının söz verdiği saatte halıları almak için gelmesidir ve servis ile ilgili ekstradan bir ödeme istenmemelidir. Her halükarda profesyonel bir halı yıkama fabrikası kesinlikle anlaşılan zamanda verdiğiniz adrese gelir. Temizliği önemseyen bir müşteri olarak şayet, beklentilerinize cevap vermeyen durumlarla karşılaşmaktan ...
Batıkent Kardelen Mahallesine halı yıkama servisimiz bulunkatadır. Halı yıkama işlerinde öncelikli aşama firma aracının sözleşilen saatler arasında halıları almaya gelmesidir ve bu iş ile alakalı fazladan bir bedel verilmemelidir. Bu manada kaliteye önem veren bir halı yıkama firması kesin olarak söylediği zaman aralığında alır halıları. Makine sistemlerinin gelişmesiyle ...
Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son senelerde iki ayrı yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu sistemlerden birisi elle yıkama diye tabir edilen teknik, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama sistemidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkama işlemlerinin eski usule göre fazlaca yararı bulunmaktadır ki, bunların ...